مونيتور
نويسندگان
عضويت
نام کاربري :
پسورد :
تکرار پسورد:
ايميل :
نام اصلي :
آمار
امروز : 0
ديروز : 0
افراد آنلاين : 1
همه : 10655
پيوندهاي روزانه
لينكي ثبت نشده است
چت باکس

تابلوهاي تبليغاتي يا تلويزيون شهري كه در سر مغازه ها نصب مي شود تابلوهايي هستند كه اشاره به كسب، خدمات يا تسهيلات و تاسيساتي مي‌كند كه معرف كاربري‌هاي موجود در محل نصب آن نباشد و يا اگر در آن محل نصب شده، از نظر مخاطب پيامي تبليغاتي محسوب شود. برخي از مالكان ساختمان ها كه محل ساختمانشان داراي ديد مناسب براي تبليغ مي باشد ديوار يا بام خود را براي تبليغ اجاره مي دهند. اين فضاها تفاوت چنداني با بيلبورد ندارند فقط چون بر ديوار يا روي بام يك ساختمان نصب مي شوند، ساين وال يا ساين روف ناميده مي شوند.

 

 

تابلوهاي تبليغاتي بر روي ساختمان ها براي انتقال يك پيام كوتاه، كه مربوط به عملكرد كسب و كار و يا محل كار است، كاملا موثر مي باشد. آنها در انواع مختلفي وجود دارند و اغلب براي جلب توجه رهگذران يا رانندگان قرار مي گيرد.

تابلوهاي تبليغاتي بر روي ساختمان ها تاكيدي بر كسب و كار مورد نظر سفارش دهنده تابلو، با روشن سازي و توضيح پيام تجاري، به قصد جلب توجه مشتري گذاشته مي شود. اين تابلوها يك رسانه ارزان قيمت تر براي انتقال معاملات تجاري به مشتريان مي باشند. در حال حاضر با انبوهي از تابلوهاي تبليغاتي بر روي ساختمان ها مورد استفاده توسط صاحبان كسب و كار روبرو هستيم كه بر اساس جنبه هاي مختلف دسته بندي مي شوند.

مراحل اخذ پروانه بهره‌برداري از تابلو

 مدارك لازم:

1-     كپي شناسنامه

2-     كپي جواز كسب و فعاليت

3-     كپي اجاره نامه يا سند مالكيت

4-     فيش عوارض نوسازي واحد صنفي (در صورت وجود)

5-     فيش پرداخت هزينه صدور مجوز تابلو

6-     تكميل فرم درخواست پروانه تابلو

7-     رضايتنامه مكتوب از واحدهاي همجوار يا مجتمع ساختماني (در صورت وجود معارض)

  

مراحل انجام كار:

1-     مراجعه به سازمان زيباسازي و تكميل مدارك

2-     تعيين وقت بازديد از محل

3-     تهيه عكس و مستندات از محل توسط كارشناس سازمان

4-     جانمايي و اصلاح محل نصب تابلو در صورت نياز و تأييد آن توسط كارشناس سازمان

5-     واريز مبلغ عوارض تابلو (پرداخت فيش)

6-     دريافت پروانه

 

انواع تابلوهاي تبليغاتي

نصب تابلوهاي تبليغاتي بر روي ساختمان هابه طور كل تابلوهاي تبليغاتي بر روي ساختمان به 3 دسته كلي تابلوهاي نوري، غيرنوري و تابلو اعلانات تقسيم مي شوند.

تابلوي تبليغاتي غيرنوري : نبايد به روي تيرهاي چراغ برق، مخابراتي و روشنايي عمومي و تجهيزات راهنمايي و رانندگي نصب شوند و به جاي آنها مي توان به روي ديوارهاي يك پارچه يا ديواري به فرم حصار ايجاد شوند و به استثناي ديوارهاي پاركهاي عمومي بر ديوارها نصب كرد.

تابلوي تبليغاتي غيرنوري را مي توان بر روي ساختمان تجاري نصب كرد به شرط اين كه ديوار فاقد پنجره بوده و يا پنجره ها كوچك باشد. تابلوها نبايد از ديوار بزرگتر باشد و از لبه ديوار بايد به اندازه ۲۵/۰ متر فاصله داشته باشد. نصب اين تابلوها به روي سطح شيب دار و تراس ها ممنوع است، فاصله اش از زمين بايد بيشتر از ۵/۰ متر باشد و در كل، مساحت را هم در نظر گرفت.همچنين فاصله يك تابلو از يك ساختمان تجاري نبايد كمتر از نصف ارتفاع تابلو باشد و نصب تابلو روي طرح هاي ديگر ممنوع است.

تابلوهاي تبليغاتي نوري : نصب اين تابلوها روي ديوار و مانند ديوار ممنوع است ولي روي ديوار ساختمان هاي تجاري مي توان نصب كرد حتي اگر پنجره باشد اما به طور موازي و از محدوده ديوار يا بالكن نبايد بيشتر و بزرگتر باشد تابلو تبليغاتي نبايد حتي قسمتي از نماي ساختمان را بپوشاند.

تابلوهاي اعلانات: اين تابلوها از نوع فعاليتي كه در آن ساختمان انجام مي شود خبر مي دهند هر كسي كه فعاليتي انجام مي دهد حق دارد تابلو اعلاناتي بر روي ساختمان محل كسب و كار خود نصب كند.

 

شرايط نصب تابلوهاي تبليغاتي بر روي ساختمان ها

نصب تابلوهاي تبليغاتي بر روي ساختمان هاشرايط نصب تابلوهاي تبليغاتي بر روي ساختمان بدين صورت است كه تابلو بايد از جنس با دوام و داراي مجوز هم براي نصب تابلو باشد بخصوص در مناطق حساس و منطقه تجاري و تبليغاتي محدود. تابلو با اندازه بيش از يك متر مربع نمي تواند در فاصله اي كمتر از ۱۰ متر از ساختمان تجاري قرار گيرد و در محدوده ديوار باشد و يا اين كه نبايد بيش از ۲۵/۰متر عرض جانبي داشته باشد. تابلوهاي عمومي بايد در ارتفاعي بالاتر از ديوار ساختمان نصب شوند و جلوي پنجره و بالكن نباشند و پيشروي بيش از يك دهم عرض كل خيابان در پياده رو نداشته باشد. مثلاً در صورتي كه ارتفاع ساختمان كمتر از ۱۵ متر است، ارتفاع تابلو نبايد از ۳ متر بيشتر باشد و اگر ساختمان بيشتر از ۱۵ متر باشد ارتفاع تابلو نبايد از يك پنجم ارتفاع ساختمان بيشتر باشد و حداكثر بايد تابلو ۶ متر باشد. متن نوشته شده بر روي اين تابلوها بايد با فونت بزرگ نوشته شود،  تابلوهاي نصب شده بر روي ساختمان ها بايد با رنگ هاي روشن طراحي شوند به دليل كه رويت تابلو براي مشاهده كنندگان به راحتي صورت بگيرد.

 

مواد به كار رفته در تابلوهاي تبليغاتي بر روي ساختمان ها

نصب تابلوهاي تبليغاتي بر روي ساختمان ه امواد بكار رفته در تابلوهاي تبليغاتي بر روي ساختمان ها از تنوع بسيار زياد برخوردار است و تركيب آن ها با يكديگر و زمينه اي كه بر روي آن قرار مي گيرند، انتخاب هاي زيادي را به وجود مي آورند. قدر مسلم آن است كه تشخيص مواد و كاربرد هر كدام از آن ها با نظر معمار و گرافيست و تابلوساز امكان پذير است آنچه مد نظرمي باشد، مرغوبيت موادهاي به كار رفته است. با توجه به اين كه تابلوهاي نصب شده روي ساختمان ها از مواردي است كه سال هاي زيادي كاركرد دارد و معمولاً تابلوها درمعرض عوامل جوي قرار دارند، مواد به كار رفته بايد از نوعي باشد كه جواب گوي اين نيازها باشد. نكته قابل ذكر اين است كه، تابلوها بعد از نصب و در طول ساليان احتياج به تعمير و نگهداري دارند. در اين راستا اخذ محوز براي تابلو يا بيلبورد ضروري است.

امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع: تلويزيون شهري
[ ۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۰۷:۴۳ ] [ امين سرخوش ]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
.: Weblog Themes By bigtheme :.

درباره وبلاگ

اجاره تلويزيون شهري
موضوعات وب
پنل کاربري
نام کاربري :
پسورد :
نظرسنجی
لينک هاي تبادلي
فاقد لینک
تبادل لينک اتوماتيک
لينک :
خبرنامه
عضويت لغو عضويت
امکانات وب