مونيتور
نويسندگان
عضويت
نام کاربري :
پسورد :
تکرار پسورد:
ايميل :
نام اصلي :
آمار
امروز : 0
ديروز : 0
افراد آنلاين : 1
همه : 10655
پيوندهاي روزانه
لينكي ثبت نشده است
چت باکس

تلويزيون شهري واژه اي است كه به نمايشگرهاي غول پيكري اطلاق مي شود كه قابليت پخش انواع فرمتهاي تصويري را داشته باشد اين گونه نمايشگرها با پا گذاشتن به عرصه تبليغات تحول عظيمي در پيشبرد تبليغات شهري به وجود آورده اند كه نا ديده گرفتن اثر آنها در بحث تبليغات نوين، امري غيرقابل انكار است. آريا الكترونيك با تجربه اي چندين ساله در زمينه واردات، نصب و راه اندازي اين گونه نمايشگرها قصد دارد تا اصطلاحات و اطلاعات اوليه اي در خدمت بازديد كننده گرامي قرار دهد.

اصولاً تلويزيون هاي شهري بر اساس محل استفاده آنها به دو دسته تقسيم مي شود:

1- Indoor (محيط بسته يا داخل سالن )

2- Outdoor (محيط باز)

تلويزيون هاي شهري بر اساس نوع سيستم پخش (جاروب صفحه نمايش) به دو دسته اسكن و استاتيك تقسيم مي شود :

1-اسكن: اسكن نسبت به نوع استاتيك داراي نور كمتري مي باشد چرا كه در هر لحظه هر يك از سطرهاي تلويزيون روشن خواهد بود و قسمتي از تصوير را خواهد ساخت و با انجام اين كار با سرعت بالا و استفاده از خطاي چشم ما شاهد تصويري يكدست خواهيم بود. از اين نوع سيستم عموماً براي محيط هاي بسته استفاده مي شود چرا كه به دليل عدم تابش نور خورشيد نياز به نور كمتري براي ديده شدن تصويرخواهد بود. قابل ذكر است به دليل استفاده از سيستم اسكن يا رفرش تصوير، نياز به سخت افزار كمتري خواهد بود كه اين امر باعث كاهش قيمت فاحشي نسبت به نوع استاتيك مي باشد.

2-استاتيك: در سيستم استاتيك ما شاهد شدت نور بسيار بالايي خواهيم بود كه قابليت ديده شدن در مقابل نور مستقيم آفتاب را دارد چرا كه در اين روش led (اجزاء سازنده هر پيكسل تلويزيون ) به صورت كاملاً مجزا درايو مي شود يعني به ازاي هر led ما شاهد يك خط ديتا براي روشن كردن آن خواهيم بود كه بديعي است led به صورت كاملاً پر نور روشن خواهد شد و اين امر باعث شدت نوري بالا در اين نوع خواهد بود و بدين استفاده از سخت افزار حجيم قيمت اين مدل نيز بسيار بالاتر از نوع اسكن خواهد بود و از اين نوع سيستم نيز عموماً براي محيط باز و جايي كه تابش نور خورشيد مستقيم خواهد بود استفاده ميشود.

تشريح تلويزيون شهري و اجزاء آن

كوچكترين بخش يا جزء تشكيل دهنده تلويزيون led است و led يك ديود است كه از دو نيمه هاي نوع Nو P تشكيل شده است كه با اعمال ولتاژ از آن نور نامرئي ساطح مي شود كه با تركيب ناخالصي هاي مختلف، نور آن را به رتگهاي مختلف مرئي نموده و با گذاشتن لنز پلاستيكي روي آن به اين نور شدت مي بخشند. همانطور كه مي دانيد از تركيب سه رنگ اصلي قرمز، آبي، سبز مي توان تمامي رنگ ها را به وجود آورد. پس با كنار هم گذاشتن سه LED (نوع RGB) يا چهار LED(نوع 2R1G1B) تشكيل يك پيكسل كوچكترين جزء تصوير را مي دهند. كه اين پيكسل قادر خواهد بود با دريافت فرمانهاي مختلف تمامي رنگ ها را براي ما ايجاد كنند.

با كنار گذاشتن تعدادي از پيكسل ها كنار هم با فاصله اي معين كه به اين فاصله اصطلاحاً (دات پيچ) گفته مي شود تشكيل يك ماژول (MODUL) مي دهند. پس مي توان فهميد كه بدينگونه ماژولهاي با دات پيچ هاي مختلفي وجود دارد كه هر كدام كاربرد خاص خود را دارند كه در ادامه به توضيح آنها مي پردازيم. اصطلاح دات پيچ را به اختصار با حرف P و يك عدد نشان مي دهند كه اين عدد نشانگر فاصله مركز تا مركز پيكسل ها برحسب ميليمتر مي باشد مانند P10, P16, P20

حالا با قرار دادن ماژولها در كنار يكديگر در يك قاب ضدآب تشكيل يك كابين را مي دهند. كابين ها نيز ابعاد مختلفي دارند اين كار براي راحتي در حمل و نقل و ساخت و تعمير تلويزيون مي باشد چرا كه ساخت يك تلويزيون با ابعاد بزرگ كار بسيار دشوار خواهد بود كه در انتها با كنار هم قرار دادن كابين ها به تعداد مورد نياز تشكيل يك نمايشگر غول پيكر را خواهد داد.

اصطلاحات تلويزيون شهري

براي خريد تلويزيون شهري نيازمند آگاهي از اطلاعات فني اين كالا هستيد و هرچه اطلاعات فني در شما در اين زمينه بيشتر باشد انتخاب شما نيز موفق تر خواهد بود. منظور از انتخاب موفق انتخابي است كه با پرداخت هزينه اي نه چندان زياد و مقرون به صرفه شما بتوانيد صاحب يك تلويزيون شهري شويد. ولي قيمت تلويزيون شهري تنها ركن انتخاب مناسب نيست و شرايط ديگر هم براي اينكه اين انتخاب به انتخابي آگاهانه و حرفه اي تبديل شود وجود دارد. و آن دانستن و مطالعه راجع به تلويزيون شهري مناسب است.

تلويزيون شهري مناسب با شرايط شما با بازدهي فوق العاده و اثر بخش عمل كردن روند توسعه كار شما را در هر زمينه و صنفي كه فعاليت ميكنيد بالا ميبرد و بالا رفتن روند توسعه نيز پيشرفت كاري شما را به همراه دارد. حال موضوع چگونگي رقم زدن يك خريد مناسب است.چگونگي پيشرفت روند خريد با نصب تلويزيون شهري و همچنين نپرداختن هزينه هاي گزاف و زياد.

مسلما اولين قدم براي خريد جستحو براي يافتن توليد كنندگان معتبر است. وقتي براي دريافت اطلاعات در موتور هاي جستجو سرچ ميكنيد مطالبي در اختيارتان قرار داده مي شود كه برخي از آن ها خوب و حرفه اي است و گاهي هم جنبه تبليغاتي دارد.

اين اصطلاحات جزيي از اصطلاحات تلويزيون شهري است و فهم و درك آنها شناخت تلويزيون شهري را به دنبال دارد. اگر معاني اين اصطلاحات تلويزيون شهري را ندانيم حتي خواندن درباره آن هم براي مان دشوار مي شود چه برسد به خريد و نصب و....

حال ما در اين مقاله ميكوشيم آگاهي شما را در فهم اصطلاحات تلويزيون شهري هرچند مقدماتي تر و ساده تر از پيش بالا ببريم تا با گستردگي دايره لغت ذهن شما اطلاعات گسترده اي را نيز راجع به پيچ و خم هاي تلويزيون شهري بسازيم.

 واژگان پركاربرد و اصلي تلويزيون شهري

يك سري واژگان تلويزيون شهري هستند كه به خاطره ماهيت پر كاربرد بودنشان واژگان اصلي خطاب ميشوند.اين واژگان به حدي پر اهميت هستند كه براي يك صحبت مقدماتي و معمولي راجع به تلويزيون شهري دانستن اين واژگان الزامي است.حال اين اصطلاحات تلويزيون شهري را نام برده و معاني آنها را به طوري قابل فهم براي عموم ذكر خواهيم كرد.

1-داخل سالن indoor: به نوعي تلويزيون شهري ميگويند كه براي فضاهاي داخل و سرپوشيده استفاده ميشود.وقتي درخواست خريد تلويزيون شهري ميكنيد اولين سوالي كه با آن مواجه ميشويد سوال راجع به out يا indoor بودن نمايشگر است.اين نوع تلويزيون هاي شهري- يعني داخل سالن - در مكان هاي سر پوشيده استفاده ميشود.

 2-بيرون سالن outdoor: به نوع ديگري تلويزيون شهري خطاب ميشود كه قابل نصب در فضاهاي باز و در سطح شهر است.اين گونه تلويزيون ها از ماژول هاي مستحكمي تشكيل شده اند كه در مقابل گرد و غبار هيچ آسيبي نديده و همينطور ضد آب و ضد ضربه و داراي شدت نور بالا نيز هستند.اغلب در مراكز شهر مانند ميادين يا پارك ها روئيت ميشود.

 3-دات پيچ: دات پيچ يكي از اصطلاحات تلويزيون شهري است كه ميتوان گفت در هر نوع آن (بيرون سالن-داخل سالن-تابلو روان-فولكالر) يا هركدام ديگر اهميت دارد. دات پيچ به فاصله بين دو پيكسل ميگويند كه كيفيت تصوير تلويزيون از فواصل مختلف را مشخص ميكند. معمولا با حرف P نمايش داده مي شود و هرچه پايين تر باشد كيفيت صفحه نمايش در فواصل كمتر ، بهتر است.

 

واژگان فني تلويزيون شهري

برخي اصطلاحات و واژگان ديگر هم هستند كه به بعد فني تلويزيون شهري مربوط مي شوند حال آنكه دانستن آنها به شما كمك خواهد كرد.

 1-ال اي دي: به معناي ديوود ساطع كننده نور ميباشد كه در رنگ هاي مختلف توليد مي شود.

2-اس ام دي: توليد نور هستند كه با استفاده از تكنولوژي بروز شده اند و همسطح بورد ماژول هستند.

3-پيكسل: به مجموعه- سه تايي يا تكي - كنار هم قرار داده شده ال اي دي و يا اس ام دي ها يك پيكسل مي گويند.

4-ماژول: به قطعه مهمي از تلويزيون شهري ميگويند كه مجموع پيكسل ها و بورد و اي سي را در بر دارد و يك نمايشگر را مي سازد.

5-كابينت يا فرم: به قابي كه چند ماژول را كنار هم نگه ميدارد و اغلب فلزي است و در سايز هاي مختلف توليد مي شود.

 

واژگان تخصصي تلويزيون شهري

1-برد كنترل: يك برد الكتريكي است كه وظيفه پردازندگي يك سيستم را دارد.و در انواع مختلف مانند آفلاين-آنلاين ارائه مي شود.ودرون هر كابينت نصب خواهد شد.

2-منبع تغذيه: منبع تغذيه به بياني ساده تهيه كننده برق همه ي اين سيستم است و جريان الكتريسيته را به ماژول ها مي رساند.

امتياز:
بازديد:
[ ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۲۳:۱۰ ] [ امين سرخوش ]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
.: Weblog Themes By bigtheme :.

درباره وبلاگ

اجاره تلويزيون شهري
موضوعات وب
پنل کاربري
نام کاربري :
پسورد :
نظرسنجی
لينک هاي تبادلي
فاقد لینک
تبادل لينک اتوماتيک
لينک :
خبرنامه
عضويت لغو عضويت
امکانات وب